Stella Resultat

GIP IC S*Myselisias Something Beautiful ("Stella") BIV x 4, NOM x 11

2017

 

 

 

 

 

12.02

Sala

SKS

Michael Edström (SWE)

Ex 1/2

Skogkattmästerskapen

22.04

Umeå

BJK

Zvezdan Memedov (SWE)

CAPS

 

23.04

Umeå

BJK

Michael Edström (SWE)

CAPS, NOM

 

03.06

Östersund

SÖK

Glenn Sjöbom (SWE)

CAPS

 

04.06

Östersund

SÖK

Stephane Henry (FRA)

CAPS, NOM

 

08.07

Trondheim

KKMN

Olga Komissarova (EST)

CAPS, NOM

 

09.07

Trondheim

KKMN

Vladimir Isakov, (BLR)

CAPS, NOM

 

19.08

Sundsvall

SUK

Aliosha Romero (ISL)

CAPS, NOM

 

20.08

Sundsvall

SUK

Karl Preiss (AUT)

CAPS, NOM (1 röst)

SUPREME Premier

23.09

Mo i Rana

POL

Anna Wilceck (POL)

HP, NOM

 

24.09

Mo i Rana

POL

Anne Veland (NOR)

HP (avstod NOM blev 1/3

,tidig hemgång)

 

 

 

 

 

 

2016

 

 

 

 

 

09.04

Umeå

BJK

Zvezdan Memedov (SWE)

CAGPIB, NOM

(1 röst i panelen)

10.04

Umeå

BJK

Kristiina Rautio (FIN)

CAGPIB

 

30.04

Östersund

SÖK

Maud O. Johansson (SWE)

CAGPIB, NOM

 

01.05

Östersund

SÖK

Charles Spijker (NED)

CAGPIB, NOM

 

04.06

Örebro

NERK

Kristiina Rautio (FIN)

Ex2/2

 

05.06

Örebro

NERK

Hanna Jensen (SWE)

Ex3/3

 

20.08

Sundsvall

SUK

Marteinn Tausen (ISL)

CAGPIB, NOM

Grand Int. Premier

21.08

Sundsvall

SUK

Michael Edström (SWE)

CAPS, NOM

 

01.10

Falun

DÄK

Annika Berner (SWE)

CAPS

 

02.10

Falun

DÄK

Malin Sundqvist (SWE)

CAPS, NOM

 

 

 

 

 

 

 

2015

 

 

 

 

 

25.04

Östersund

SÖK

Britta Busse (GER)

Ex1/2, CAP

 

26.04

Östersund

SÖK

Kristiina Rautio (FIN)

Ex1/2, CAP

 

23.05

Skellefteå

SOL

Lene Glem (DEN)

Ex1/2, CAP, BIV

Premier

24.05

Skellefteå

SOL

Bertil Johansson (SWE)

Ex1/2, CAPIB

 

06.06

Örebro

NERK

Lena Björkander (SWE)

Ex1/2, CAPIB

 

07.06

Örebro

NERK

Hanna Jensen (SWE)

(bra bedömning,

stoppad i Sverige)

26.06

Trondheim

KKMN

Fabio Brambilla (ITA)

CAPIB

International Premier

27.06

Trondheim

KKMN

Olga Komisarova (RUS)

CAGPIB

 

25.09

Borlänge

DÄK

Marie Westerlund (SWE)

CAGPIB, NOM

 

26.09

Borlänge

DÄK

Mikael Edström (SWE)

CAGPIB

 

 

 

 

 

 

 

2014

 

 

 

 

 

04.01

Uppsala

FRÄS

Glenn Sjöbom (SWE)

CACIB

 

05.01

Uppsala

FRÄS

Jörgen Billing (DEN)

Ex2/2

 

12.04

Trondheim

TRÖND

Karl Preiss (AUT)

CACIB

 

13.04

Trondheim

TRÖND

Yan Rocha Folch (FRA)

CACIB

Int. Champion

19.07

Trondheim

KKMN

Bertil Johansson (SWE)

Ex1/2, CAGCIB

 

20.07

Trondheim

KKMN

Jaana Jyrkinen (SWE)

Ex1/2, CAGCIB

 

27.09

Borlänge

DÄK

Lena Björkander (SWE)

Ex1/2, inget cert...

 

28.09

Borlänge

DÄK

Åsa Hammarlund (SWE)

Ex1/2, CAGCIB

 

 

 

 

 

 

 

2013

 

 

 

 

 

23.03

Trondheim

TRÖND

Nurit Pahl (AUT)

Ex2

(junior och grupp 8:a)

24.03

Trondheim

TRÖND

Glenn Sjöbom (SWE)

Ex1, BIV total

 

28.04

Östersund

SÖK

Jörgen Frithiof (SWE)

Ex1

 

29.06

Sundsvall

SUK

Waltraut Sattler (GER)

(Färgändring,

silver bort - grupp 6:a)

30.06

Sundsvall

SUK

Waltraut Sattler (GER)

Ex1, BIV

 

03.08

Trondheim

KKMN

Marie Westerlund (SWE)

CAC

 

04.08

Trondheim

KKMN

Yan Rocha Folch (FRA)

CAC

 

28.09

Borlänge

DÄK

Lena Björkander (SWE)

Ex2

 

29.09

Borlänge

DÄK

Eva Porat (SWE)

Ex1, CAC, BIV total

Champion

Etiam auctor is inasre aliquem the scelerisque suspendisse.

07:18 AM Dec 12

 

Etiam auctor is inasre aliquem the scelerisque suspendisse.

09:44 AM Dec 05

AENEAN DOLOR

8901 Marmora Road

Glasgow

D04 89GR

 

+00 (123) 456 78 90

mail@demolink.org

POSUERE ETIAM

Etiam auctor is inasre aliquet a aliquem

is sodales risus the suspendise.

Copyright © All Rights Reserved